Iespējams, tu rīkojies pēc ieraduma un neesi pat aizdomājies, ka tā darīt ir kļūda? Taču fitnesa centru tīkla „Aerospace” izveidotāja Leila Fāzela ir sagatavojusi dažus padomus, no kādām darbībām vajadzētu izvairīties pēc treniņa.

Tu ēd uzreiz pēc treniņa

„Pēc sportošanas tavs organisms dedzina kalorijas neticamā ātrumā. Ļauj, lai šis process beidzas, un nemet ugunī papildus malku. Pirmajai ēdienreizei pēc treniņa nevajadzētu būt ātrāk kā pēc stundas,”  uzskata Fāzela.

Dzer enerģijas dzērienus

Vairākums cilvēku, kuri nodarbojas ar sportu, vēlas paātrināt vielmaiņu, pēc treniņa iedzerot enerģijas dzērienu. Nekādā ziņā tā nedari. Šāda veida dzērienos ir milzumdaudz cukura, tāpēc tu apstādināsi tauku dedzināšanas procesu, pabarojot organismu ar ātrajiem ogļhidrātiem.

Dodies gulēt

„Pat ja pēc treniņa esi pārguris, nav ieteicams uzreiz mesties gultā. Organismam vajag vismaz 2 stundas, lai visi procesi kļūtu lēnāki un tavs ķermenis būtu gatavs atpūtai. Vēlmi doties gulēt uzreiz pēc treniņa var salīdzināt ar strauju bremzēšanu – tā kaitē gan riepām, gan dzinējam. Visam.”

Tu neveic stiepšanās vingrinājumus

„Bieži vien pēc spēka vingrinājumiem sporta klubu apmeklētaji steidz mājup un neveltī pusstundu laika stiepšanās vingrinājumiem. Tā ir liela kļūda. Nomierināt muskuļus, ļaut uzsūkties pienskābēm – visas šīs lietas ir vajadzīgas, lai treniņš būtu efektīvs.”

Slauki sviedrus dvielī

„Precīzāk sakot, tajā pašā dvielī, kuru turēji vai biji uzklājis uz trenažiera. Tā rīkojoties, sejas ādas iekaisuma procesi ir garantēti.”

Dodies mājās, nenomazgājoties dušā

„Pat ja dzīvo pavisam tuvu sporta klubam, ir svarīgi ieiet dušā uzreiz pēc treniņa, tas ir – vēl sporta klubā. Pat ja tev līdz mājām ir tikai 5 minūtes, ar to pietiks, lai sviedri nožūtu un sāktu kairināt ādas virsējo slāni, kur uzreiz sāk vairoties baktērijas.”

Ierobežo šķidruma lietošanu

„Pēc treniņa ir jādzer tik daudz ūdens, cik vien vēlies. Ūdens nepadara tevi resnāku, bet ciest slāpes ir kaitīgi,” atgādina Fāzela.

Avots: jauns.lv

Stulbi, Ērmīgi un Biedējoši: Spilgtākie Kadri Pasaulē
Kritiskās masas velobrauciens noritējis bez būtiskiem starpgadījumiem
VIDEO: Filmēšanas laikā aizsargķivere izglābj vīrieša dzīvību
Gatavos kā mamma
Par SEKSU ar 12000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors
Ko darīt, ja bankomāts “aprij” naudu?