Ir grūti iedomāties lielisku mielastu bez vismaz nelielas glāzītes ugunīgās dziras- tas ir atribūts lieliskām brīvdienām vai tikšanās ar seniem draugiem. Jums varat būt atturībnieks, bet viesiem uz galda pudele, visticamāk, ir vajadzīga. Ja jūs no rīta vēlaties justies kā svaigs gurķītis, ir svarīgi zinātkā lietot alkoholu, lai kaitējums organismam būtu minimāls.

Jūs droši vien zināt, ka tas ir lietderīgi dzert sarkano vīnu, bet šampānietis reibina jau pēc otrās glāzes. Bet ar stipriem dzērieniem ir sarežģītāk. Tāpēc esam sagatavojuši jums alkohola bīstamības topu, ko, balstoties uz pētījumiem, apkopojusi Anglijas Karaliskā ķīmiķu biedrība.

5.vieta- rums

Pirātu iecienīto dzērienu var uzskatīt gandrīz par lietderīgu. Tajā ir augsts kālija, fosfora un cinka saturs. Tātad, ja jūs pēkšņi izdzerat lielu daudzumu šī veida alkoholu, saindēšanās varbūtība ir ļoti maza. Bet mēs runājam par tīru rumu, nevis tā klātbūtni dažādos kokteiļos.

 

4. vieta- tekila

“Nolaizi, norij, uzkod!” tas ir dzēriena sauklis. Jā, tekila ir ļoti spēcīga, bet ļoti noderīga. Agaves satur polisaharīdus, kas var regulēt skābumu kuņģī un palīdz ar čūlainu kolītu. Tā, ka nelielos daudzumos šis dzēriens ir pat ārstniecisks. Turklāt, sāls izmantošana palīdz saglabāt ūdeni organismā, tāpēc no rīta nebūs izteiktas slāpes.

 

3. vieta- degvīns

Pārsteigts, ka tas nav pirmajā vietā? Kaut degvīns ir alkoholisks dzēriens ar sliktu reputāciju, tas tiek uzskatīts par vienu no vismazāk kaitīgiem. Degvīns ir bez krāsas un aromatizatoriem, un tas ir rūpīgi jāattīra. Bet, ja degvīns tiek gatavots nevis ar cukuru, bet medu, to var saukt par diētisku dzērienu. Bet ļaunprātīgi to lietot nav nepieciešams, jo degvīns saindēšanos izraisa biežāk nekā citi dzērieni, jo tas visbiežāk tiek viltots. Bieži degvīna izmantošana noved pie atkarības un alkoholisma.

 

2.vieta – viskijs

Šis dzēriens ir avots ellagic skābes, kas apkaro vēža veidojumos. Tiek apgalvots, ka tās var nogalināt vēža šūnas, neietekmējot veselās. Bet neatkarīgi no tā, viskijā ir augsta etanola koncentrācija, kas ļoti ātri uzsūcas organismā, un jau stundu pēc lietošanas pasaule tavās acīs sāks nedaudz peldēt.

No rīta jūs sagaidīs nepatīkamas paģiras. Tāpēc padomājiet par to, vai ir vērts izdot tik daudz naudas par šo dzērienu.

 
 

1. vieta- konjaks

35 mililitros brendija- dienas C vitamīna deva, bet daudzu gadu uzglabāšanas laikā dzērienā uzkrājas dažādas kaitīgas vielas, kas indē ķermeni. Kaitīgo spirta frakciju kokteiļa dēļ, konjaks lielās devās ir gandrīz toksisks nervu sistēmai. Tas arī paplašina asinsvadus. Konjaks ir lietderīgs tikai tādā apmērā, kas nepārsniedz 50 ml. Un jā, paģiras pēc desmit ballu skalas būs uz astoņi.

Šeit ir negaidītā pirmā vieta! Bet atcerieties, ka jebkurš alkohols lielos daudzumos ir kaitīgs un var izraisīt atkarību. Samaziniet alkohola izmantošanu, lietojiet un attīstiet humora izjūtu, lai pat bez alkohola būtu jautri.

Avots: mirklistev.lv

VIDEO: Šādi tika atklāts populārais Purvciema lielveikals "Minska". 1976. gads!
Netālu no Tallianas avārējušas 20 automašīnas
20 bildes, kas pierāda, ka Latvija ir reāli visur
Arī UŠAKOVAM dziesma un videoklips
Pāris 3 nedēļas kāpj Everestā, lai tur apprecētos
Vīrietis Rīgā nokritis no ēkas ceturtā stāva