Pēdējo septiņu gadu laikā būtiski pieaugusi cilvēku neiecietība pret kukuļdošanu ceļu policistiem, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Šogad martā jautājot cilvēkiem, vai naudas došana ceļu policistam, lai izvairītos no oficiālā soda, ir morāli pieņemama, 56% aptaujāto norādīja, ka tas ir morāli nepieņemami. Šogad fiksētais rezultāts ir nepilnas divas reizes augstāks nekā 2010.gadā. Togad ceļu policistu kukuļošanu par morāli nepieņemamu atzina 34% iedzīvotāju.

Pretēju viedokli, proti, ka ceļu policistu kukuļošana ir morāli pieņemama, šogad pauda 9% iedzīvotāju, kas ir par 10 procentpunktiem mazāk nekā 2010.gadā.

Teju nemainīgs palika to iedzīvotāju īpatsvars, kas uzskata, ka naudas došana ceļu policistam, izvairoties no oficiāla soda, vispār nav morāles jautājums - šogad šādu viedokli pauda 16% iedzīvotāju, kas ir par diviem procentpunktiem vairāk nekā pērn.

Savukārt aptuveni katrs desmitais iedzīvotājs uzskata, ka ceļu policista kukuļošana no morāles skatupunkta ir atkarīga no situācijas. Šādu viedokli pārstāvošu cilvēku īpatsvars kopš 2010.gada sarucis par deviņiem procentpunktiem.

Vēl 9% iedzīvotāju nespēja sniegt konkrētu vērtējumu šādai darbībai, kas ir par pieciem procentpunktiem mazāk nekā 2010.gadā.

Avots: tvnet.lv

VIDEO: Remonta laikā izgāž sienu uz kaimiņu dzīvokli
VIDEO. Igauņu policists ar speciālu ķēdi efektīvā manierē apstādina narkomāna vadītu auto
VIDEO: Filmēšanas laikā aizsargķivere izglābj vīrieša dzīvību
Pārsteidzoši, ko šis puisis izdarīja ar vecu vannu
“Fargo” neliks vilties. Klāt jaunā 3 sezona!
Lūk, kā izskatās vasarnīcu brīvdienas Krievijā