Lai arī daudziem varētu šķist, ka šī vistas formā izveidotā celtne varētu būt piemērota ēka putnkopībai, patiesībā tā kalpojusi kā lūgšanu nams. Nav nekādu šaubu, ka tas ir visoriģinālākās formas lūgšanu nams visā pasaulē, kā arī šī ir pasaulē vienīgā ēka, kas izveidota putna formā.

Nav šaubu, ka mūsu pasaulē ir daudz dīvainību, dažas no tām tādas radītas ar nodomu, bet citas vienkārši sanākušas dīvainas. Uz šo milzīgo un iespaidīgo celtni, kas atklāta Indonēzijas džungļos noteikti attiecināms pēdējais variants. Vietējie iedzīvotāji šo svētnīcu dēvē par Gereju Ajam (Gereja Ayam), kas tiešā tulkojumā nozīmē “vistas baznīca”. Ēka tika apzināti būvēta kalnā, kuru klāj mežs, lai nonākšana tajā būtu kā svētceļojums.

Lūgšanu nams nav ekskluzīva vieta kādas konkrētas reliģijas pārstāvjiem, tā ir pieejama ikvienam, kurš vēlas sazināties ar Dievu. To nereti apmeklēja musulmaņi, budisti un kristieši. Improvizēti dievkalpojumi tika organizēti ēkas augstākajos stāvos, bet tās zemākie stāvi kalpoja kā rehabilitācijas centrs jauniešiem. Lūgšanu namā nonāca bērni ar dažādu spēju traucējumiem, no narkotikām atkarīgie, kā arī bērni no nelabvēlīgām ģimenēm.

2000. gadā lūgšanu namam nācās savas durvis slēgt, jo ēkas uzturēšanas izmaksas bija pārāk augstas, tā, nu, vistas formas ēka tika pamesta dabas varā. Mūsdienās Gereja Ajam kļuvusi par iecienītu tūrisma objektu kā ceļotajiem, tā fotogrāfiem.

Avots: dzentlmenis.lv

Nils Ušakovs Facebook nobloķē aktieri Intaru Rešetinu un viņa atbalstītāji sola “pa seju”
Igaunijā policisti mierinās negadījumos iekļuvušus bērnus ar spēļu lācīšiem
Japāņi sākuši būvēt mājas no putuplasta
Cilvēki "gāž apkārt" Latvijas Banku 5 eiro kolekcijas monētas dēļ
Video: 'Porsche' īpašnieka zibenīgā reakcija paglābj viņu no bruņotas laupīšanas
Neparasts atgadījums tramvajā