Igaunijā policijas un robežsargu automašīnās būs spēļu lācīši, lai mierinātu bērnus kuri iekļuvuši satiksmes negadījumos vai kādos citos incidentos. Tas būs iespējams, ja šim projektam būs saziedoti nepieciešamie līdzekļi, atsaucoties uz igauņu laikrakstu Jarva Teataja, vēsta BBC.

Studentu grupa bijusi pārsteigta, atklājot, ka ik gadu vairāk nekā tūkstotis bērnu iesaistīti negadījumos skolā, mājās, spēļu laukumos vai auto avārijās, kas uz bērniem atstāj ilgstošu un paliekošu iespaidu, līdz ar to grūtāk nekā pieaugušie tiek pāri pārdzīvojumam. Tāpēc jaunieši izplānojuši "traumu lācīšu" projektu ar mērķi līdz 1. jūnijam, Starptautiskajai bērnu tiesību aizsardzības dienai, katrā policijas un robežsargu mašīnā novietot divus spēļu lācīšus.

Ja bērni vēlēsies, viņi lācīti varēs ņemt līdzi uz mājām vai arī vietējā policijas iecirknī apmainīt pret citu.

Policisti un robežsargi labprāt atsaukušies šai jauniešu idejai, labi apzinoties, ka "negadījumu un ģimenē piedzīvotās vardarbības dēļ bērniem ir vajadzīgs mierinājums". Lai projektu īstenotu, izveidota vietne Kallikaru.ee un kopfinanēšanas platformas Hoondja konts, lai katrs, kuru šis projekts uzrunā, varētu piedalīties nepieciešamā finansējuma savākšanā. Ieceres īstenošanai laikā līdz 28. aprīlim nepieciešami 7000 eiro, un jau iemaksāti vairāk nekā 2700 eiro, kā arī iegūts vairāku uzņēmumu atbalsts, liecina informācija Hoondja lapā.

Sākotnēji bija plānots ekipāžām izdalīt jau lietotus lācīšus, tomēr vēlāk nolemts izvēlēties jaunas spēļmantas veselības un drošības apsvērumu dēļ.

10 padomi no trenera, kurš notievēja par 70 kilogramiem
Policija no dzērāju midzeņa aizved četrus gadus vecu meitenīti
VIDEO: Autovadītāja no Daugavpils sasmīdina līdz asarām
Pirmo reizi tika atcelts avioreiss Liepāja-Rīga. Kāpēc?
Izstrādāts 'Žigulis' ar 350 ZS jaudu 'Lada Vest'
Neticami skati visā Latvijā: stipri snieg, pārspēti aukstuma rekordi