Ja kādreiz esat sapņojuši savā īpašumā iegūt pili, tagad ir īstais laiks. Itālijā par brīvu dala 103 senatnīgus īpašumus, to skaitā villas, krogus un pilis. Tas nozīmē, ka katrs var sākt celt savu personīgo Vinterfelas vai Kāsterlijrokas versiju.

Taču ir kāds āķis. Valsts Īpašuma tiesību aģentūra vēlas, lai ikviens pils vai cita īpašuma jaunais saimnieks apņemas to restaurēt, lai tas varētu tikt izmantots kā tūrisma objekts.

To, vai īpašums kļūs par viesnīcu, spa, restorānu vai kaut ko citu, drīkstēs izlemt īpašnieks pats.

"Projekts popularizēs un atbalstīs lēnā tūrisma sektora attīstību," sacīja Valsts Īpašuma tiesību aģentūras pārstāvis Roberto Reggi. "Mērķis ir pārtaisīt privātas un publiskas ēkas, kas vairs netiek izmantotas, par svētceļnieku, ceļinieku, tūristu un riteņbraucēju apmeklējuma vietām."

Varasiestādes arī cer, ka šis plāns nedaudz atvieglos dažas noslogotākās tūristu vietas, kā piemēram - Venēcija.

Pieteikties uz īpašumu var līdz 26. jūnijam. Veiksmīgie pieteikumi sava projekta realizēšanai iegūs sākotnējo 9 gadu laika periodu, ar iespēju to pagarināt uz nākamajiem 9 gadiem.

Ja tomēr jūsu pieteikums tiks noraidīts, neraizējieties - Itālija plāno atdot 200 citus objektus jau nākamo divu gadu laikā.

Vairāk informācijas.

Avots: jauns.lv

Talantīgā mākslas studenta fotogrāfijas iekaro latviešu sirdis
12 pierādījumi, kāpēc obligāti ir jāvelk ķiveres
Autovadītāja BRĪDINA: Nezināmu "gudrīšu" joks var beigties ar avāriju!
Stulbi, Ērmīgi un Biedējoši: Spilgtākie Kadri Pasaulē
VIDEO: Atšķirība starp šīm divām ”Coca-Colām” ir iespaidīga!
VIDEO: Autovadītāja no Daugavpils sasmīdina līdz asarām