PepsiIkeaNikeGoogle – šie un vēl daudzi citi ir visā pasaulē pazīstami zīmoli, kas paskaidrojumus neprasa. Bet kā tie radušies un ko tie patiesībā nozīmē?

NIKE, Nosaukums radies no grieķu mitoloģijas – Nīke ir uzvaras dieviete grieķu mitoloģijā.

ZARA, Apģērbu zīmola Zara dibinātājs Amancio Ortega savam pirmajam veikalam deva nosaukumu Zorba – pēc 1964. gada filmas "Grieķijas Zorba". Taču pēc neilga laika izrādījās, ka šo vārdu jau izmantoja kāds netālu esošs bārs. Tā īpašnieks teica, lai nemaldina pircējus ar tādu pašu nosaukumu veikalam, kas atrodas blakus viens otram, un ierosināja nākt klajā ar citu nosaukumu, un pēc vairākiem testiem tika pieņemts nosaukums Zara.

ASOS, Britu tiešsaistes mazumtirgotājs tika dibināts kā AsSeenOnScreen 1999.gadā un darbojās kā asseenonscreen.com. Laika gaitā tas pavisama dabiski saīsinājās un tika izveidota tīmekļa vietne asos.com.

IKEA, Ikea Patiesībā tas nebūt nav zviedru vārds, kā daudzi, iespējams, uzskata. Zīmola dibinātājs Ingvars Kamprads, kurš 1943. gadā izveidoja mājas interjera preču veikalu, izvēlējās zīmolu, apvienojot sava vārda iniciāļus IK ar pirmajiem burtiem no saimniecības un ciema, kur uzaudzis Zviedrijas dienvidos: Elmtaryd un Agunnaryd.

STARBUCKS, Starbucks līdzdibinātājs Gordons Bokers (Gordon Bowker) intervijā The Seattle Times pastāstījis, ka nosaukums aizgūts no Hermaņa Melvila romāna Mobijs Diks, kurā pirmo kapteiņa palīgu sauca Starbucks. Arī Starbucks coffee logo radīts iedvesmojoties no jūras.

ROLEX, Rolex īpašnieks Hanss Vilsdorfs vēlējās zīmolu, kas būtu viegli izrunājams jebkurā valodā. Viņš mēģinājis kārtot alfabēta burtus visos iespējamos veidos, taču īstais nosaukums ilgi nav devies rokās. Līdz kādā rītā viņam pēkšņi ieskanējies galvā vārds Rolex.

PEPSI Šī dzēriena izgudrotājs ir farmaceits Kalebs Bradhams (Caleb Bradham). Sākotnēji no cukura, ūdens, karameles, citronu eļļas un muskatrieksta veidotais dzēriens tika dēvēts par Brad Drink, taču pēc vairākiem gadiem Bradhams to pārdēvēja par PepsiCola - no vārda dispepsija, kas nozīmē gremošanas traucējumus.

AMAZON, Amazon dibinātājs Džefs Bezoss savu tiešsaistes grāmatnīcu sākotnēji vēlējās saukt par Cadabra, taču kompānijas advokāts Tods Tarberts norādīja, ka šāds nosaukums pārāk līdzinās vārdam Cadaver (līķis – angļu val.) un atrunāja Bezosu no šīs domas. Bezoss esot vēlējies arī nosaukumu Relentless (nežēlīgs – angļu val.) un apmeklējot interneta vietni Relentless.com, patiešām atveras Amazon vietne. Taču galu galā Bezoss savu uzņēmumu nodēvējis pasaulē lielākās upes vārdā.

McDonald's Tā dibinātājs Reimonds Kroks savulaik bija piena kokteiļu mikseru tirgotājs, kad satika brāļus Diku un Maku Makdonaldus, kuri savukārt bija izveidojuši burgeru restorānu San Bernardino, Kalifornijā. Brāļu restorāns viņu tik ļoti iespaidoja, ka viņš kļuva par tā pārstāvi un sāka veidot franšīzes visā ASV. Gadus vēlāk viņš arī iegādājās tiesības uz McDonald nosaukumu.

GOOGLE, Nosaukums radās drukas kļūdas dēļ. Proti, informācijas meklētājprogrammai internetā nosaukums tika meklēts prāta vētras rezultātā sesijā Stenfordas universitātē. Viens no ierosinājumiem bija "gugolplekss"- no vārda "gugols", ar ko apzīmē lielāko izdomāto skaitli (1 ar 100 nullēm). Nosaukums Google, radās pēc tam, kad viens no studentiem nejauši to uzrakstīja nepareizi.

ADIDAS, Izrādās, sporta apavu un apģērbu zīmols radies no tā dibinātāja Ādolfa Daslera iesaukas Adi un uzvārda pirmajiem burtiem.

Avots: db.lv

VIDEO: Raidījums Zebra, par bedrēm 1995.gadā
Reizēm ballīte Vecrīgā var beigties šādi!
Viņa nebija vilkusi peldkostīmu 25 gadus, bet beidzot to izdarīja
Vīns vienmēr blakus! Pieejama soma, no kuras slepus izliet dzērienu
Igaunijā policisti mierinās negadījumos iekļuvušus bērnus ar spēļu lācīšiem
Pirmo reizi tika atcelts avioreiss Liepāja-Rīga. Kāpēc?