Cilvēki, kuri bieži ceļo ar lidmašīnām, pamatprasības jau zina no galvas – neatsprādzēt drošības jostas tad, kad to neļauj pilots, pirms pacelšanās ieslēgt telefonu lidmašīnas režīmā, izņemt no ausīm austiņas, kad stjuarti skaidro drošības instrukcijas. Kā arī – paceļoties un nolaižoties vienmēr turēt atvērtus iluminatoru aizkariņus. Kāpēc?

Kaut vairākums prasību ir pašsaprotamas, ne katrs zina, kāpēc aizkariem noteikti jābūt atvērtiem.

„Traveler” skaidro, ka šī ir ļoti svarīga lidojuma drošības prasība iespējamās nelaimes gadījumā. Aizkariņi ir jāpaceļ 2 galveno iemeslu dēļ.

Pirmkārt, nelaimes gadījumā stjuarti šādā veidā varēs redzēt, kas notiek ārpusē, novērtēt situāciju un dot atbilstošus norādījumus pasažieriem.

Ja pasažieru evakuācijai ir tikai pusotra minūte,  daži mirkļi var būt dzīvības vai nāves jautājums.

Otrkārt, ja gaisma dabiskā veidā piepilda salonu, pasažieru acīm ir laiks pierast pie gaismas. „ Traveler” skaidro: ir prasība, ka vajadzības gadījumā lidmašīna ir jāspēj evakuēt 90 sekunžu laikā. Ja notiek nelaime, un apkalpei kopā ar pasažieriem ir jāevakuējas no tumša vai pustumša lidmašīnas salona, pēkšņs gaismas pieplūdums var pamatīgi iekavēt procesu. Cilvēkiem vajadzēs laiku, lai acis pierastu pie gaismas un viņi varētu noorientēties, kas jādara. Jā, dažas sekundes šķiet pavisam maz, taču, ja pasažieru evakuācijai ir tikai pusotra minūte, pat daži mirkļi var izrādīties dzīvības vai nāves jautājums.

Avots: jauns.lv

Kas notiek ja sieviete gadu neskuj kājas un paduses
15 slavenības toreiz un tagad
Ko darīt, ja bankomāts “aprij” naudu?
Gaidāmi milzu sastrēgumi: Sākas vērienīgie remontdarbi Brīvības ielā un ne tikai!
Rio olimpisko spēļu medaļas jūk ārā
Cilvēki "gāž apkārt" Latvijas Banku 5 eiro kolekcijas monētas dēļ