Bankomātā iesprūst nauda, vai tā tiek “aprīta”… Kad par to iedomājies, mati saceļas stāvus. Šādā situācijā daudzi krīt panikā un nezina, ko darīt. Lūk, skaidri bankas darbinieka norādījumi un padomi tiem, kas kļuvuši par bankomāta ķīlniekiem

Galvenais – bez panikas! 
Problēmas ar bankomāta darbību var rasties nelielas kļūmes sistēmā dēļ. Bieži vien, ieskaitot naudu bankomātā, jums ir jāpagaida dažas minūtes, līdz tā nonāk jūsu kontā. Šis padoms būs aktuāls, ja bankomāts nepareizi saskaitījis naudu, ko tajā ievietojāt.

Piefiksē visas daļas. Sabojājies bankomāts var atstāt tevi ne tikai bez naudas, bet arī atstāt jūs bez kvīts. Lai pierādītu faktu bankas darbiniekiem, ka bankomāts “nočiepis” jums naudu, noteikti piefiksējiet šādus datus: precīzu laiku, bankomāta atrašanās vietas adresi, kā arī tā numuru un summu, ko bankomāts “piesavinājies”, vai bankomātam pieejama novērošanas kamera.

Lai saņemtu palīdzību, sazinieties ar banku. Ja bankomāts, kas “piesavinājies” jūsu naudu, pieder jūsu apkalpojošai bankai, sazinieties ar personālu, lai saņemtu palīdzību. Ja esat darbojies ar citai bankai piederošu bankas automātu un notikusi kļūme, jums vajadzētu meklēt palīdzību bankā, kurai pieder šis automāts. Ja sastopaties ar līdzīgu situāciju ārzemēs, vajadzētu mēģināt sazināties ar banku, kas izdevusi karti. Ja pa tālruni nav iespējams atrisināt problēmu, jums ir nepieciešams iesniegt rakstisku prasību bankai ar šādu informāciju: vārdu un uzvārdu, pases datiem, bankomāta numuru un atrašanās vietu, pieprasīt kompensāciju. Bankas filiālē jāiesniedz pieteikumu un tā to reģistrēs. Diemžēl izmeklēšanas periods šādos gadījumos var aizkavēties līdz pat 45 dienām.

Vērsties tiesā. Ja bankas darbinieki nepieņem jūsu iesniegumu, apzināti novilcinot izmeklēšanas procesu vai noliedzot naudas zaudējuma faktu, jums jādodas uz tiesu. Tai būtu jāsagatavo prasības pieteikums ar problēmas aprakstu. Pieteikumā arī pievienojiet iesnieguma bankai kopiju. Lai pasargātu sevi no neveiksmēm ar bankomātu, nepieciešams pareizi rīkoties: neievieto tajā saburzītas vai saplēstas banknotes, neatstāj naudu bankomātā pēc tās izsniegšanas (naudu paņem uzreiz, līdz ko tā tiek izsniegta), neiemaksā vairāk kā 40 banknotes vienlaicīgi.

 

 

Blīdenes vecmāmiņa tagad tirgo gailenes un baravikas. Nepabrauc garām!
10 šokējoši fakti par prostitūciju, viss nav tik vienkārši, kā liekas
VIDEO. Igauņu policists ar speciālu ķēdi efektīvā manierē apstādina narkomāna vadītu auto
Ekstrēmās pārvērtības
Neparasts atgadījums tramvajā
Slēgs Prisma veikalus Latvijā un Lietuvā