Divtik nomest svaru nav joka lieta, it sevišķi, ja pirms tam bijuši 500 kilogramu – tik svēra pasaules smagākā sieviete, 36 gadus vecā ēģiptiete Emana Ahmeda Abd El Ati.

Tagad viņa sver 250 kilogramu, tas gan nav izdevies ar sporta un diētas palīdzību, bet pēc sarežģītas operācijas klīnikā Mumbajā Indijā. Tā veikta jau pirms diviem mēnešiem, bet tikai tagad klīnika publicējusi pacientes fotogrāfijas. Lai viņu nogādātu slimnīcas palātā, vajadzēja izmantot ceļamkrānu.

Bariatriskā jeb svara samazināšanas ķirurģija ir pieejama arī Latvijā, parastākais risinājums, kā šajā gadījumā, ir kuņģa samazināšanas operācija. Paciente turpina zaudēt svaru, taču pēc bērnībā pārciestā insulta ir daļēji paralizēta un cieš no krampjiem, viņai ir grūtības runāt. Nākamā pusgada laikā Emana saņems īpašus medikamentus aptaukošanās ārstēšanai.

Sievietes radinieki stāsta, ka piedzimstot viņa svēra piecus kilogramus, un ārsti noteica diagnozi – elefantiāzi, kas ir atsevišķa locekļa vai ķermeņa daļas stipra palielināšanās, ko rada hronisks limfas sastrēgums un tam sekojošs limfvadu iekaisums ādā un zemādas audos.

Vienpadsmit gadu vecumā meitenes svars sāka strauji augt, un viņa piedzīvoja insultu, kas piekala pie gultas. Tagad par Emanu rūpējas māte un māsa. Lielā svara dēļ viņa nebija izgājusi no mājas 25 gadus.

Avots: jauns.lv

Smieklīgi pierādījumi, ka mums KATRAM ir savas dīvainības!
Būtiski pieaugusi cilvēku neiecietība pret kukuļdošanu ceļu policistiem
Francijas vilcienā aktieri notur par teroristu
Smaga avārija Viļņā - automašīna samīcīta līdz nepazīšanai
VIDEO: Pasaulē mazākais kultūrists un viņa neparastā draudzene
Kokneses pusē pamanīts varens ķepainis