Jūs zināt ka uzlīmes uz augļiem un dārzeņiem ir visos veikalos pasaulē. Ja esat kādreiz iegādājušies vietējā bodē augļus tad jums visticamāk ir trāpījies nopirkt augli ar uzlīmi. Es esmu pārliecināts ka lielākā daļa pircēji nezin ko šis kods nozīmē uz augļiem, lūk būs tev arī risinājums. Tā uzlīme kas atrodama un augļa vai dārzeņa ir svītru kods un PLU kods, kas palīdz kasieriem orientēties cik maksā šāda prece, un pēc šī koda var daudz ko noteikt.

Ja ir tikai četri skaitļi, tas nozīmē, ka produkti ir audzēti konvencionāli vai “tradicionāli” ar pesticīdu izmantošanu. Ar četriem burtiem vai cipariem atzīme vienkāršus augļus un dārzeņus kur ir audzēti ar pesticīdu izmantošanu, piemēram visi banāni ir apzīmēti ar kodu 4011.

Ja ir pieci skaitļi uz PLU koda, un numurs sākas ar “8“, tas nozīmē, ka prece ir ģenētiski modificēta tas var būt gan auglis gan dārzenis. Ģenētiski modificēti augļi un dārzeņi ir audzēti nedabiskā veidā; būtībā, ģenētiski modificēta ražota prece ir ļoti zemas kvalitātes prece un tur ir ļoti maz vitamīni un enerģijas vērtība. Piemēram ģenētiski modificēta prece būtu banāns: 84011.

Ja ir pieci skaitļi atrodas PLU kodā, kā arī numurs sākas ar “9“, tas nozīmē, ka produkcija tika audzēta bioloģiski un nav ģenētiski modificēta. Bioloģiskam banānam būtu: 94011.

Cik no šīm 25 lietām tu esi turējis savās rokās?
Liepājā vīrietim bēdīgi beidzas nakts viesnīcā ar nepazīstamu meiteni
Labas ziņas. Šenona Dohertija paziņojusi, ka izdevies izārstēt krūts vēzi
Policisti saņem izsaukumu par ielaušanos veikalā; notikuma vietā atrod kailu sievieti
Kā krāpnieki māna lietoto auto pircējus Latvijā
Dzīves baudītāji par pasakainu cenu var iegādāties personīgo zemūdeni