Cilvēki uzskata, ka mīlestība ir akla, savukārt pētnieki ir pārliecināti, ka vecuma starpība var ietekmēt attiecību ilgumu, ziņo Lielbritānijas medijs «The Independent».

Lai arī lielākā daļa cilvēku uzskata, ka vecums ir tikai skaitlis, Emorijas universitātē veiktais pētījums pierāda pretējo. Pētījuma autori ir pārliecināti - jo lielāka pāru vecuma starpība, jo lielāka iespēja, ka viņu attiecības izjuks.

Pēc tam, kad tika izanalizētas trīs tūkstošu cilvēku attiecības, atklājās, ka pāriem, kuriem ir piecu gadu vecuma starpība, pastāvot par 18% lielāka iespēja izšķirties, nekā tiem pāriem, kas ir viena vecuma. 

Savukārt pāriem, kuriem ir 10 gadu vecuma starpība, esot par 39% lielāka iespējamība šķirties, bet pāriem ar 20 gadu vecumu starpību - par 95%.

Pētnieki uzskata, ka ideālā pāra vecuma starpība esot apmēram viens gads, jo pētījuma ietvaros atklājās, ka šādiem pāriem pastāvot vien 3% iespējamība izšķirties.

«Partneriem no dažādām paaudzēm varētu būt dažādi uzskati un vērtības, kā arī atšķirīgas mūzikas, filmu un pat draugu intereses. Viņiem varētu būt dažādi uzskati par seksuālo dzīvi,» uzskata psihoterapeits Frens Valfišs (Fran Walfish).

Tāpat pētījuma ietvaros atklājās, ka pāriem, kuriem ir kopīgs bērns, esot par 59% mazāka iespējamība šķirties, nekā tiem pāriem, kuriem bērna nav. Savukārt, ja bērns piedzimis laulības laikā, pastāvot par 76% mazāka iespējamība šķirties.

Autovadītāja BRĪDINA: Nezināmu "gudrīšu" joks var beigties ar avāriju!
Korupcijas apkarošanai ceļu policistus aprīkos ar apģērbam piestiprināmām videokamerām
Fotogrāfs, iespējams, nemaksā nodokļus: VID izsekoja viņu caur soctīkliem
Iepirkšanās karalauks un pusapēsta pārtika - stāsts par iepirkšanos 'Prisma'
Brīdina par bīstamiem zagļiem uz Polijas ceļiem!
Tā izskatās viena no vispiedrazotākajām upēm Latvijā