1.jūnijā neilgi pirms pl. 3.00 Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Grīziņkalnā, kur saņemta sūdzība par ilgstošu kaimiņu trokšņošanu.

Ierodoties notikuma vietā, norādītā dzīvokļa durvis atvēra kāds manāmi iereibis vīrietis. Dzīvokļa saimnieks paskaidroja, ka pie viņa ciemojušies draugi, ar kuriem lietots alkohols. Lielākā daļa draugu pašlaik jau esot aizgājuši, bet dzīvoklī palikusi vien draudzene ar mazu bērnu.

Apskatot dzīvokli, konstatēts, ka telpas ir piesmēķētas un nekārtīgas. Uz grīdas mētājās tukšas divlitrīgās alus pudeles, izsmēķi, ēdiena paliekas un netīras drēbes. Priekštelpā bija sadauzīts spogulis un apkārt mētājās tā lauskas. Savukārt lielākajā no istabām uz dīvāna gulēja aptuveni četrus gadus veca meitenīte ar kādu iereibušu sievieti. Telpās valdīja spēcīgs alkohola un cigarešu dūmu smārds. Pārrunu laikā pamodās arī sieviete, kura paskaidroja, ka pieskatot draudzenes meitu, līdz tā atnāks no ballītes.

Pēc neilga laika dzīvoklī ienāca kāds pavecāks kungs, kurš paskaidroja, ka ir bērna vectēvs. Vīrietis bija manāmā alkohola reibumā, par ko liecināja spēcīga alkohola smaka no viņa izelpas, nesakarīgā runa un grīļošanās. Vēl pēc brīža dzīvoklī ieradās meitenītes māte, kura arī bija manāmā alkohola reibumā. Sieviete apgalvoja, ka meitu esot atstājusi vectēva uzraudzībā. Bērna mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kuras laikā konstatēts 2,65 promiļu reibums.

Ņemot vērā, ka bērns uzturējās antisanitāros apstākļos un neviens no radiniekiem nebija spējīgs par meitenīti parūpēties, pieņemts lēmums bērnu šķirt no ģimenes un nogādāt drošā vidē - krīzes centrā. Vienlaikus izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri konstatēja, ka bērnam antisanitāro apstākļu dēļ matos iemitinājušās utis. Bērns nogādāts krīzes centrā, kur nodots aprūpētājai.

Lietas materiāli nosūtīti Rīgas bāriņtiesai, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.

Avots: tvnet.lv

Statistika liecina, ka zagļi arvien biežāk iekāro “BMW” markas automašīnas
Tēvs pateicas likumsargiem par iejūtību smagā situācijā
Rio olimpisko spēļu medaļas jūk ārā
Internetā parādās foto ar, visticamāk, policijas jaunajām netrafarētajām automašīnām
Brīdina par bīstamiem zagļiem uz Polijas ceļiem!
«Apmaldījies» autovadītājs rada bīstamu situāciju uz Vanšu tilta