Franču seniors Roberts Maršāns nupat uzstādījis savas vecuma grupas velo stundas brauciena rekordu Parīzes velodromā, nobraucot 22.547 kilometrus. Tas varbūt tev nešķitīs daudz, taču Maršāna kungam ir 105 gadi! Kamēr daudzi sapņo kaut vai tikai nodzīvot līdz viņa vecumam, sirmais kungs daudz nebēdā un kāpj uz velo ar mērķi pārspēt iepriekšējo rekordu vecuma grupā virs 100. Kurš, starp citu, arī pieder viņam. Un, lai cik tas nebūtu ironiski, bērnībā pieaugušie viņam teica mest malā blēņošanos ar riteni, jo viņš tikpat nekad neko nesasniegšot. Kā viņi kļūdījās!

 

 

  

Pagaidām viņš ir visvecākais stundas rekorda dalībnieks. Tu droši vien domā – kas ir stundas rekords? Velobraucēju pasaulē to sauc par grūtākajām sacensībām, jo braucējs sacenšas tikai ar sevi pašu un laiku. Velodromā stundas laikā braucējs cenšas nobraukt pēc iespējas lielāku attālumu – Pasaules rekords šobrīd pieder velobraucējam Bredlijam Viginsam ar 54.526 kilometriem.

Maršāna kungs, savukārt, vispār nav nekāds profesionālais velobraucējs, bet gan izbijis ugunsdzēsējs, kurš dzīvo mazā Parīzes piepilsētas dzīvoklītī. Roberts apgalvo, ka kājas viņam nemaz nav sāpējušas, toties sāpējušas rokas – tas reimatisma dēļ. Un ka viņš jau vispār “varējis pacensties labāk” – pārspēt savu iepriekšējo rekordu sirmajam kungam tomēr nav izdevies. Neskatoties uz to, Maršāna kungu finišā sagaidīja sajūsminātu skatītāju pūlis. Tomēr arī viņš pats atzīst, ka galvenais uzdevums bijis nevis kļūt par pasaules čempionu, bet gan parādīt visiem, ka arī 105 gadu vecumā iespējams braukt ar velosipēdu.

Jautāts par savas lieliskās formas noslēpumiem, seniors atzīst, ka ēd daudz augļu un dārzeņu, nedaudz gaļas, pārāk neaizraujas ar kafiju, un katru dienu mājās uz velotrenažiera pavada vismaz stundu. “Kad tu esi šajā vecumā, tu nedrīksti apstāties uz pārāk ilgu laiku, citādi tā arī neatsāksi kustēties. Katru rītu jātrenējas – ja netrenēsi savus muskuļus, arī tie sāks slinkot.” – tā Maršāna kungs par savu formu.

Avots: fenikssfun.com

Autovadītāja BRĪDINA: Nezināmu "gudrīšu" joks var beigties ar avāriju!
17 smieklīgi modes paradumi Rīgas sabiedriskajā transportā
Policija notver «kazanovu», kurš iesitis savai partnerei un aizmucis ar naudas maku
Cik no šīm 25 lietām tu esi turējis savās rokās?
Video: Nofilmēts, kā izskatās tetovēšana tuvplānā un palēninājumā
VIDEO: Pasaulē mazākais kultūrists un viņa neparastā draudzene