Svētdien, 30. aprīlī, miris indonēziešu ilgdzīvotājs Saparmans Sodimedžo, plašāk pazīstams ar vārdu Vectētiņš Goto (Mbah Gotho), kurš neoficiāli tika uzskatīts par planētas vecāko iedzīvotāju. Saskaņā ar ārvalstu mediju sniegto informāciju Goto savā dzimtajā ciematiņā Centrālajā Javā miris 146 gadu vecumā.

Veselības problēmu dēļ Goto 12. aprīlī tika nogādāts vietējā slimnīcā, taču sešas dienas vēlāk viņš uzstājis uz izrakstīšanos no klīnikas un atgriezies mājās.

«Pēc atgriešanās no slimnīcas viņš varēja apēst vien pāris karotes putras un iedzert nedaudz ūdens,» BBC citē Goto mazdēla Sujanto vārdus. 

Par Goto eksistenci pagājušā gada vidū pasaulei pavēstīja izdevuma «Independent» žurnālisti, un viņš neoficiāli tika nodēvēts par vecāko cilvēku pasaulē. Aizvadītā gada 31. decembrī Goto nosvinēja 146. dzimšanas dienu, taču dzīves pēdējos mēnešos viņš sūdzējies par veselību un izteicis vēlmi beidzot nomirt.

Vectētiņš Goto ir Ļeņina vienaudzis – viņš dzimis 1870. gada 31. decembrī Indonēzijā, un visu mūžu tur arī nodzīvojis. Viņam ir arī dokumenti, taču tie ir izsniegti salīdzinoši nesen, jo XIX gadsimtā Indonēzijā nevienam tādi sīkumi neinteresēja.

Ginesa rekordu grāmatā Vectētiņš Goto nav reģistrēts, jo ir nepieciešams trešās puses apstiprinājums, taču vecuma dēļ tas vairs nav iespējams, jo Goto ir nodzīvojis ievērojami ilgāk par saviem desmit brāļiem un māsām, četrām sievām un visiem bērniem.

Mazbērni un mazmazbērni Goto pēdējos gados palīdzēja ar pārtikas uzņemšanu un personīgo higiēnu – pats viņš vairs nespēja tikt galā. Savas dienas Goto īsināja, klausoties radio.

Vecākais oficiāli reģistrētais cilvēks pasaules vēsturē ir francūziete Žanna Kalmāna, kura 1997. gada 4. augustā nomira, būdama 122 gadus veca.

Avots: apollo.lv

Smaga avārija Viļņā - automašīna samīcīta līdz nepazīšanai
VIDEO: “McDonald’s” nāk klajā ar speciālu dakšu frī kartupeļiem
Unikāla iespēja iemācīties manipulēt ar vīriešiem
Urugvajā otrdien sāka reģistrēt cilvēkus, kas vēlas legāli nopirkt marihuānu aptiekās
VIDEO: NOKLAUSIES! Japānis izpilda Renāra Kaupera dziesmu latviešu valodā!
VIDEO: «Eirovīzijas» priekšnesumu iztraucē plika dibena parādīšanās uz skatuves