Ārkārtas situācija ceturtdien bija izveidojusies Maķedonijas galvaspilsētā Skopje, kur simtiem protestētāju izdevies izrauties cauri policijas ķēdei un iekļūt parlamenta ēkā. Sākās pamatīgs haoss, demonstranti meta deputātiem ar krēsliem, statīviem un sita ar dūrēm gan sievietēm, gan vīriešiem, ar atsauci uz raidījumu "TV3 Ziņas" vēsta skaties.lv.

Pēc šī incidenta vairāk nekā simts cilvēku tika nogādāti slimnīcā, tai skaitā vismaz desmit "tautas kalpi" ar smagām traumām.

"Sociāldemokrātu līderis Zorans Zaevs video kadros redzams asinīm klātu seju. Tieši viņš pēc agresīvo protestēju-nacionālistu domām ir atbildīgs par situācijas eskalāciju, jo viņa izveidotā koalīcija par parlamenta spīkeri ievēlēja etnisku albāni," teikts sižetā.

Atgādināsim, ka demonstranti galvaspilsētā Skopjē pulcējas mītiņos kopš decembra parlamenta vēlēšanām, kas noslēdzās bez skaidra viena politiskā spēkā pārsvara.

Demonstranti protestē pret ierosināto Zaeva sociāldemokrātu un etnisko albāņu koalīciju, ko viņi uzskata par draudu valsts nacionālajai vienotībai.

Decembrī notikušajās vēlēšanās konservatīvā VMRO-DPMNE uzvarēja ar nelielu balsu pārsvaru, bet nespēja atjaunot koalīciju ar etnisko albāņu partijām. Tad iejaucās sociāldemokrāti un ieguva albāņu atbalstu, solot piešķirt albāņu valodai oficiālas valsts valodas statusu.

Latvija nosodījusi uzbrukumus parlamenta deputātiem Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM atzina, ka Latvija ar bažām seko notikumiem saistībā ar uzbrukumiem parlamenta deputātiem Maķedonijasgalvaspilsētā Skopjē.

"Latvija stingri nosoda jebkāda veida vardarbību un aicina uz mieru un savaldību. Valsts atbildīgajām institūcijām ir jānodrošina miers un kārtība, lai demokrātijas un parlamentārie procesi var notikt bez traucējumiem," uzsver ministrijā.

Avots: skaties.lv

“Fargo” neliks vilties. Klāt jaunā 3 sezona!
Neticami skati visā Latvijā: stipri snieg, pārspēti aukstuma rekordi
Neparasts atgadījums tramvajā
Pusaudzes veikalā nozog četrus kreklus un slēpjas ēstuves tualetē
Sers Ričards Brensons par dzīvi
Salaspilī bijušais veikala darbinieks no kases naktī izzog 2300 eiro