Viens no produktiem, kas visos laikos bijis ļoti aktīvi apsriests, ir kafija.  Agrāk patiešām uzskatīja, ka kafija nav laba sirdij, nervu sistēmai, nav lietojama, ja cilvēkam ir paaugstināts asinspiediens, gastrīts… Tagad, pēc veiktiem vērienīgiem pētījumiem, mediķu domas ir pilnīgi mainījušās!

Lūk, kas tika atklāts kādā no pētījumiem – cilvēkiem, kas cieta no aknu iekaisuma (hepatīta) un četras reizes dienā dzēra kafiju, aknu iekaisums apstājās, neprogresējot, 75% gadījumu! Kas ir par ¾ vairāk kā citai cilvēku grupai, kas cieta no hepatīta, bet kafiju ikdienā nelietoja! Tie ir satriecoši dati, kuri zinātniski pierādījuši, ka kafija nevis bojā, bet stiprina aknas!

Arī tiem, kas cieš no augsta asinspiediena, kafiju drīkst lietot! Protams, jāatceras, ka viss, kas ir par daudz, ir par skādi –  nav tā jādzer tik daudz, ka vakarā ir grūti aizmigt un dreb rokas. Jāievēro mērenība.

Kafija nav panaceja

Kafija ir labs un noderīgs uztura produkts. Tomēr atgriežoties sākumā – protams, ka nevajag cerēt, ka tagad jūs sāksiet lietot ikdienā kafiju un visas jūsu veselības problēmas tiks atrisinātas. Neesiet naivi! Un vēl tikpat svarīgi – ikvienam ir jādzīvo komfortā  ar sevi. Ja kafija negaršo, tā nav jālieto. Un tas nebūt nenozīmē, ka cilvēks, kas nelieto kafiju pavisam noteikti saslims ar kādu kuņģa – zarnu trakta slimību. Tā nav. Ja kafija negaršo, tā nav jādzer. Kafija nav panaceja.

Tai pat laikā es būšu pretinieks tiem, kas apgalvo, ka tēja ir veselīgāks dzēriens par kafiju. Tieši pretēji – kafija ir dabisks un veselīgs produkts, un ir zinātniski pierādīts, ka stiprina asinsvadu sistēmu, labvēlīgi iedarbojas uz aknām, sirdi un kuņģa – zarnu traktu.

Slava kafijai! Un slava tiem, kas ārsti būdami, ir pratuši mainīt savus uzskatus. Kopumā ņemot, šobrīd visa pasaulē, arī Latvijā, kafija tiek uzskatīta par veselīgu dzērienu, kas cilvēka veselībai nevis kaitē, bet tieši otrādi – palīdz.

Latvija var gulēt mierīgi. Tramps apliecina ASV uzticību NATO 5.pantam
Vīriešu viedoklis: 7 lietas, kas sievieti padara lielisku gultā
VIDEO: ASV mazpilsētā uz ielas nogāzusies lidmašīna
Pie Garkalnes ceļa malā stāv pamests “Jaguar”
Pusaudži bez tiesībām vizinās ar BMW: Policistiem taisnojas, ka "ved tēju"!
Rīgā aplaupīta 45.pasta nodaļa