Raidījums "Degpunktā" vēsta par kādu jaunu vīrieti Imantu no Dobeles novada. Puisis cietumā pabijis jau trīs reizes, un viņam tā arī nav izdevies uzsākt normālu dzīvi.

Imants jau trīs mēnešus mitinās vecā pagrabā lauka vidū. Tajā ir gultas, galdiņš un ugunskura vieta - miteklis atgādina alu. Vīrietis no cietuma iznāca 6. martā. Cietumā dzīves apstākļi bijuši krietni labāki nekā miteklis, kur 27 gadus vecais puisis mīt šobrīd. 

Imants pauž neizpratni par Dobeles novada ierēdņu attieksmi. Puisis lūdzis dzīvokli, darbu un trūcīgā pabalstu, taču palicis tukšā. Arī ar vecākiem Imantam nav tās labākās attiecības - viņš uzaudzis bērnunamā, jo vecākiem aprūpes tiesības tika atņemtas. Redzot, kādos apstākļos tagad dzīvo pašu dēls, vecāki Imantam piedāvājuši vietu vienistabas dzīvoklī. Tieši tur slēpjas Imanta problēmu sakne - Imanta vecāki saņem pašvaldības sociālo palīdzību, un, tā kā Imants ir viņu ģimenes loceklis, papildu pabalsts puisim nepienākas. Turklāt sociālais dienests neesot saņēmis nevienu oficiālu iesniegumu no Imanta.

  • Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Safranovičs stāsta: Viņš ir 2015. gadā atgriezies no apcietinājuma un viņš ir deklarēts pie saviem vecākiem Krimūnas pagastā, Aptiekas ielā 4. Viņš vēlas dzīvot atsevišķi, bet viņam nav tādu apstākļu, lai, atbilstoši likumam par palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā, piešķirtu atsevišķu dzīves vietu. Viņš nav iesniedzis dokumentus par to, ka viņš ir trūcīga vai maznodrošināta persona, ka viņš ir invalīds vai ka viņam audzināšanā ir nepilngadīgi bērni. Tā kā viņam ir visas tiesības dzīvot tur, kur viņš šobrīd ir deklarēts.

Iespējams, Imantam nav izpratnes par dokumentu iesniegšanas kārtību, bet ir arī cits variants - iespējams, Dobeles pašvaldībai labā atmiņā kāds notikums pirms vairākiem gadiem, kad ģimenei piešķirtā dzīvoklī izcēlās uguns nelaime.

Guntis Safranovičs pauž - nokārtojot trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusu, tiek izskatīta iespēja cilvēkam piešķirt dzīvoklī. Bet pašvaldībai nav iespējams jebkurai personai, kura atgriežas no apcietinājuma un vēlas dzīvot Dobelē, uzreiz piešķirt dzīvoklo.

Lai gan drīz Imantam plānotas kāzas, viņš ir skarbs un runā par iespēju atgriezties cietumā. Tiesa gan, lai tur nokļūtu, atkal būtu jāpastrādā kāds noziegums.

Kā latvieši priecājās pludmalēs 90. gados - stilīgi peldkostīmi un mīlas prieki
Rio olimpisko spēļu medaļas jūk ārā
TOP anekdotes par policistiem
Par SEKSU ar 12000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors
VIDEO: Noskaties, Juris Žagars seksīgā klipā 1999. gadā.
Ātrās ēdināšanas iestādes negrib, lai mēs šo zinātu